اطلاعات تماس درب اتوماتیک پاسارگاد

021-36601945

اطلاعات تماس درب اتوماتیک پاسارگاد

0912-3810848

اطلاعات تماس درب اتوماتیک پاسارگاد

pasargadgate@gmail.com

درب های اتوماتیک پاسارگاد

فنداسیون و محل نصب راهبند پاسارگاد

فنداسیون و محل نصب راهبند پاسارگاد

هنگام احداث فنداسیون راهبند پاسارگاد نکات ذیل در مورد محل آن رعایت شود:

الف- مهمترین نکته در مورد محل فنداسیون در نظر گرفتن محل تردد عابر پیاده می باشد. توضیح اینکه اگر عابر پیاده از بیرون اتاق نگهبانی تردد می کند محل نصب دستگاه باید در موقعیتی باشد که عابر پیاده از پشت دستگاه تردد کند نه از سمت نوک تیرک تا احتمال برخورد تیرک با او به حداقل ممکن برسد.

ب- محل احداث فنداسیون تا حد امکان به اتاق نگهبانی نزدیک باشد.

1- موقعیت فنداسیون
هنگام احداث فنداسیون راهبند پاسارگاد نکات ذیل در مورد محل آن رعایت شود:

الف- مهمترین نکته در مورد محل فنداسیون در نظر گرفتن محل تردد عابر پیاده می باشد. توضیح اینکه اگر عابر پیاده از بیرون اتاق نگهبانی تردد می کند محل نصب دستگاه باید در موقعیتی باشد که عابر پیاده از پشت دستگاه تردد کند نه از سمت نوک تیرک تا احتمال برخورد تیرک با او به حداقل ممکن برسد.

ب- محل احداث فنداسیون تا حد امکان به اتاق نگهبانی نزدیک باشد.

ج- در صورتیکه اتاق نگهبانی یا ساختمانی که پشت دستگاه (طرف مقابل تیرک) قرار میگیرد دارای بالکن )پیشانی( است محل احداث فنداسیون باید جایی باشد که مرکز آن (یعنی محل برخورد قطرهای مربع کف فنداسیون) از لبه پیشانی حداقل 40 سانتیمتر فاصله داشته باشد تا وقتیکه تیرک عمود میشود با آن برخورد نکند. همچنین پشت دستگاه باید از دیوار یا مانع پشت آن حداقل 30 سانتیمتر فاصله داشته باشد.

د- در صورت عبور کابلهای هوایی و یا شاخه های درخت از فضای بالای دستگاه و تیرک باید محل فنداسیون تغییر کند و یا اینکه موانع برطرف شوند تا تیرک هنگام عمود شدن با آنها برخورد نکند.

ه- فنداسیون راهبند نباید در محل عبور آب یا باغچه ساخته شود.

2-ابعاد و ویژگیهای فنداسیون
4برگ نقشه بیانگر ابعاد و مشخصات فنداسیون مورد نیاز است به این صورت که هر برگ نقشه نشانگر یک حالت قرارگیری یا چیدمان درب و اتاق نگهبانی و جای راهبند در آن چیدمان می باشد. همچنین در هر برگ نقشه 2 نوع فنداسیون (با پلیت و بدون پلیت) کشیده شده که مجری میتواند در صورت نبود پلیت و بولتهای مربوطه فنداسیون بدون پلیت را اجرا کند.
3-کابل کشی
کابل یا سیمهای مورد نیاز دستگاه به شرح ذیل میباشد:

- 2رشته سیم 5/1 یا کابل 5/1*2 بطول لازم ( از هر دو سر 60 سانتیمتر اضافه) جهت برق ورودی (تکفاز 1A ) 2- یک رشته کابل تلفنی 2 ذوج (4 رشته) 0.6 بطول لازم ( از هر دو سر 60 سانتیمتر اضافه) جهت جعبه شاسی داخل نگهبانی. لازم به ذکر است در صورت طولانی بودن مسافت بین دستگاه و محل نصب جعبه شاسی (بالای 10 متر) حد اقل از کابل 4*2.5 استفاده گردد. همچنین متذکر میشود کلیه سیم و کابلهای مصرفی حتما استاندارد باشند.

محل قرارگیری لوله برق حتی المقدور وسط فنداسیون و در صورت عدم امکان کنار فنداسیون میباشد که در نقشه نشان داده شده است.

نکات بسیار مهم در مورد کابل کشی دستگاه:
1- از عبور سیم و کابلهای دستگاه از مسیرهای هوایی و یا مسیرهای غیر لوله کشی جدا خودداری فرمایید.

2- در صورت عبور کابلها از مسیرهای توکار از لوله های پلاستیکی مخصوص سیم برق با زانوییهای ویژه آنها و در صورت عبور کابلها از مسیرهای روکار از لوله های فولادی استفاده شود. لازم به ذکر است در صورتیکه ناگزیر از کابل کشی روکار هستید مسیر کابل کشی را طوری انتخاب کنید که در معرض برخورد پای عابر پیاده و یا چرخ وسایل نقلیه نباشد.

@title

@title

@title

@title
راهنمای نصب و راه اندازی

باسمه تعالی

دربهاي اتوماتيك پاسارگاد

ساخت ، فروش و نصب راهبند پاسارگاد و انواع گیتهای کنترل تردد و دربهاي اتوماتيك

راهنمای نصب راهبند پاسارگاد

1- تغییر راستای ناودانی نگهدارنده تیرک (BEAM SUPORTER)

ناودانی نگهدارنده تیرک با دو عدد پیچ و مهره کلاهکی (ته بسته) M12به بازوی خروجی گیربکس بسته شده و هنگام مونتاژ دستگاه جهت سهولت حمل ونقل برعکس بسته می شود. در اولین مرحله نصب مهره های ته بسته را باز کرده و ناودانی را نصف دور چرخانده دوباره روی پیچ های مربوطه گذاشته و مهره ها را محکم می بندیم. پس از انجام این مرحله تیرک در حالت عمودی است.

2- باز کردن بدنه (Cover)

بدنه دستگاه شامل سه قسمت است:

1- کاور بالا

2- کاور پایین کوچک (پشتی)

3- کاور پا یین بزرگ (جلویی)

مرحله دوم نصب باز کردن (دمونتاژ) کاورها از طریق باز کردن 12 عدد پیچ بدنه میباشد.

توضیح: پیچ کاورهای پایین پیچ خودکار از نوع سرمته می باشد.

3- بستن پیچهای پایه

پیچهای پایه دستگاه شامل 4 عدد پیچ M16 همراه با 2 مهره و واشر تخت است. یک مهره و واشر را از یک سر باز کرده و همان سر پیچ را وارد یکی از 4 سوراخ پایینی اسکلت دستگاه که جهت نصب آن تعبیه شده میکنیم. سپس مهره و واشر بالایی را با دست میبندیم.

4- تنظیم راستای تیرک با مبنای موجود در محل

در این مرحله ابتدا دستگاه را روی صفحه محل نصب گذاشته و تقریبا وسط صفحه تنظیم میکنیم. بعد به روش دستی ناودانی نگهدارنده تیرک را در حالت افقی قرار می دهیم و تیرک را روی آن مونتاژ مینماییم. دراین مر حله با جا بجا کردن یا چرخاندن تیرک به چپ یا راست راستای آن را با مبنای موجود در محل (مثلا موازی با راستای درب) تنظیم میکنیم. سپس تیرک را از روی ناودانی برداشته و سر پیچهای پایه را به صفحه جوش می دهیم.

5- تراز کردن دستگاه

دستگاه باید در دو راستا تراز شود. اولین و مهمترین آنها راستای تیرک می باشد. به این ترتیب که ابتدا تیرک را روی ناودانی نگهدارنده آن توسط یک یا 2 عدد پیچ خودکار مونتاژ کرده و سپس تیرک را در حالت عمودی قرار داده و کف تراز را روی قسمت 4/6 سانتی تیرک قرار داده با باز یا بسته کردن مهره ها و پیچهای پایینی چپ یا راست پایه دستگاه آنرا در این جهت تراز می کنیم.

در مر حله دوم کف تراز را روی قوطی 3x3 عمودی اسکلت دستگاه طبق تصویر قرار داده و با باز یا بسته کردن مهره های جلویی یا عقبی پیچهای پایه آنرا در این جهت تراز می کنیم. پس از پایان تراز کردن دستگاه مهره های بالایی روی پیچهای پایه دستگاه را سفت می کنیم.

6- نصب الکتریکی دستگاه

کلا 4 رشته سیم در قسمت پایینی دستگاه وجود دارد که 2 رشته آنها قطر 5/1 و برنگ قرمز و آبی هستند که به برق تکفاز 220ولت وصل می شوند (سیم آبی به نول و قرمز به فاز رعایت گردد) و دو رشته دیگر به قطر 5/0 و جهت اتصال به شاسی فرمان داخل اتاق نگهبانی تعبیه شده اند.

7- تنظیم میکرو سوییچ های حد بالا و پایین

در قسمت بالایی دستگاه دو عدد میکروسوییچ وجود دارد که توسط دو عدد بوش لبه دار مونتاژ شده روی شافت خروجی گیربکس تحریک می گردد. جهت تنظیم زاویه ایست حالت افقی و عمودی تیرک پیچهای قفل کن بوشهای محرک را کمی باز می کنیم سپس با بالا و پایین کردن تیرک توسط ریموت بوشها را جهت عقربه های ساعت یا خلاف آن با تغییرات کوچک می چر خانیم تا تنظیم گردد. سپس پیچ بوشها را محکم میبندیم.

8- مونتاژکاورها

کاورهای دستگاه برعکس ترتیب باز شدنشان مونتاژ میشوند.

نکته: لازم به ذکر است پیچ های کاور بالا باید تا حدی بسته شوند که کاور بالا تغییر شکل ندهد.

pic796705210001