راهبند آکاردئونی و انواع آن

راهبند آکاردئونی پاسارگاد مدل V5

راهبند آکاردئونی و انواع آن

راهبند آکاردئونی یکی از انواع راهبندها است. همانطور که از نام این راهبند پیداست راهبندیست با مکانیزم آکاردئونی و ساختاری مشابه ساز آکاردئون که باز و بسته می‌‌شود دارد.

یکی از کاربردی ترین ویژگی های راهبند آکاردئونی این است که بدلیل جمع شدن و کوچک شدن ابعاد آن می توان به راحتی آن را حمل کرد و جهت ایستگاه های ایست و بازرسی استفاده کرد.

.برای مسدود سازی مسیرهای بزرگ و یا نواحی گسترده بهره گرفته می شود، از راهبند آکاردئونی می توان به عنوان جدا ساز مسیر استفاده نمود و یا برعکس کلا راه تردد در مسیری را مسدود ساخت.

کاربرد مناسب این نوع از راهبند را می توان اعمال محدودیت تردد در مکان هایی که در حال ساخت و ساز می باشند، تعمیرات، محل تردد دانش آموزان، فرودگاه ها و بسیاری دیگر از موارد را نامید.

زمانیکه به راهبند آکاردئونی نیازی نباشد، به راحتی جمع شده و در شکل جمع شده خود فضای اندکی را اشغال کرده و به راحتی در هر فضایی می تواند جای گیرد.

هر محصولی در هر نوعی که باشد کاربرد های خاص خود را دارد و انتخاب هر مدل بستگی به نوع کاربری مکانی است که می خواهید برای آنجا محصول را خریداری کنید. راهبند آکاردئونی دستی به 3 دسته تقسیم می شوند :

1- راهبند آکاردئونی استیل

2- راهبند آکاردئونی فلزی

3- راهبند آکاردئونی پلاستیکی

کاربردهای راهبند آکاردئونی استیل:

1- در محیط  هایی که زیبایی ملاک اصلی می باشد کاربرد بیشتری دارد.

2- برای محیطهای با رطوبت بالا

3- برای محیطهای داخلی کارخانجاتی که در هوای آنها گازهای خورنده فلز موجود می باشد جهت کند کردن خوردگی این دستگاهها از آنها استفاده می شود.

4- علاوه بر خاص بودن، زیبایی مناسبی را به ورودی محل می دهد.

کاربردهای راهبند آکاردئونی فلزی:

1- راهبند آکاردئونی فلزی معمولی با پوشش رنگ الکترواستاتیک است. راهبند آکاردئونی پاسارگاد بیشتر سطوح اجزاء راهبند را با شبرنگ شبنما نیز پوشش داده تا راهنمای خوبی برای دید در شب باشد.

2- رنگ الکترواستاتیک استفاده شده در راهبند آکاردئونی پاسارگاد از نوع پلی استر می باشد که مقاومت خیلی زیادی در مقابل آفتاب و رطوبت نسبت به رنگ الکترواستاتیک معمولی دارد.

3- در راهبند آکاردئونی پاسارگاد از مکانیزم آکاردئونی فوق العاده مقاوم و روان و کم استحلاک استفاده شده که باعث بالارفتن عمر دستگاه می شود.

4- تمام پین ها و واشرهای استفاده شده در این راهبند آبکاری شده می باشد.

5- در راهبند های آکاردئونی پاسارگاد از بهترین نوع درپوشهای پلاستیکی برای اهرم ها و پایه ها استفاده شده.

6- در راهبند های آکاردئونی پاسارگاد از بهترین نوع چرخ قفل شونده صنعتی زیر پایه ها جهت انتقال آن استفاده شده است.

7- این نوع راهبند بدلیل قیمت مناسب و پوشش دهی معابر با طول بالا ، کاربرد بیشتری نسبت به انواع دیگر آن دارد.

پوشش رنگ راهبندهای پارکینگی فلزی در برابر صدمات محیطی و اشعه خورشید بسیار مقاوم می باشد. این نوع از راهبندهای پارکینگی یکی از پرفروش ترین انواع راهبند می باشد که به دلیل مزایای مناسب ،بسیار از آن استفاده می شود.

راهبند آکاردئونی پلاستیکی:

کل اجزاء این راهبندها از انواع مختلف پلاستیک یا لاستیک تشکیل شده است. جاهایی از این راهبند ها که در معرض برخورد هستند. معمولا لاستیکی بوده و مکانیزم های حرکتی و بقیه اجزاء دمعمولا از پلاستیک مقاوم در برابر سرما و گرما وتغییر و همچنین خوردگی تشکیل شده اند.

کاربرد راهبند آکاردئونی پلاستیکی:

– این نوع راهبند های آکاردئونی جهت استفاده در محیطهای خاص که گازهای شیمیایی و خورنده فلزات در آنها وجود دارد استفاده می شود.

– بعضی از انواع آنها نیز در محیطهای بیرون و بیشتر مکانهایی که احتمال برخورد انسان با آنها وجود دارد به دلیل خاصیت الاستیک آنها استفاده می شود.

– همچنین بطور کلی راهبند های آکاردئونی پلاستیکی در جاهایی که نیاز به کنترل تردد یا جداسازی مسیر با شرایطی که برخورد اجسام متحرک درآن محیط نباید آسیبی به آن جسم برساند بیشترین کاربرد را دارد.

قیمت راهبند آکاردئونی پلاستیکی:

با توجه به این که راهبند های آکاردئونی پلاستیکی موارد کاربرد بسیار خاصی در کشور دارد فقط به سفارش مصرف کننده عزیز تهیه می شود لذا به همین علت قیمت خاصی از آن در دسترس نیست.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت راهبند آکاردئونی:

1- جنس

2- مکانیزم حرکتی

3- کیفیت اجناس بکار رفته

4- رنگ(در راهبند های آکاردئونی فلزی تاثیر گذار است)

5- عوامل هشدار دهنده بکار رفته در راهبند آکاردئونی استیل

الف)چراغ

ب)شبرنگ

ج)بازتابنده های مختلف نور د)تابلوهای مختلف

6- تراکم اهرم های آکاردئون

مقایسه قیمت راهبند های آکاردئونی:

با توجه به عوامل تاثیر گذاری که در بالا اشاره شد به این نتیجه میرسیم که راهبند آکاردئونی استیل با توجه به قیمت استیل، در بین 2 راهبند آکاردئونی دیگر که قید شد بالاترین قیمت را دارد.

راهبند فلزی: راهبند فلزی قیمت پائین تری نسبت به دو راهبند آکاردئونی قید شده دارد.

قیمت راهبند های آکاردئونی فلزی خود بسته به جنس فلز بکاررفته درآنها نوسان دارند. اگر جنس بکار رفته در آنها آلومینیوم باشد گرانتر و وزن پایینی دارد و در صورت استفاده از آهن قیمت آن ارزانتر بوده و وزن آن بالاتر می رود.

همانطور که در مقالات قبلی معیار اصلی انتخاب و خرید راهبند توضیح داده شد مهمترین و اصلی ترین پارامتر تعیین کننده در تشخیص نوع راهبند میزان تردد محل نصب یا محل کاربرد در آن است. پس از آن ، موارد دیگر کاربرد مثل ثابت یا متحرک بودن راهبند و موارد دیگری که در مقالات مربوط به کاربرد هر نوع از راهبند ها توضیح داده شده است باید در نظر گرفته شود.

امیدوارم مجموعه دربهای اتوماتیک پاسارگاد با اطلاعاتی که در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. راه شما را برای انتخاب یک راهبند مناسب هموار سازد. شما عزیزان می توانید برای گرفتن اطلاعات بیشتر از راهبند های پاسارگاد با کارشناسان فنی موسسه دربهای اتوماتیک پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.

مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *